DuoCACIB Arad (Rumunsko)

V pátek ráno jsme s Jitkou Svobodovou a Jardou Šedou odjeli do Rumunska do Hostelu Fortress (cca 300m od výstaviště). Ráno jsme brzo vstávali, postavili jsme stan a připravovali se na výstavu. Byli přihlášeni dva Angličtí setři a jeden AUO – my. Když jsme s Bandíčkem nastoupili do kruhu, pan rozhodčí prohlédl zuby, nechal nás oběhnout jedno kolečko a hned zadal CAC, CACIB a BOB (získal i Rumunského šampiona)! U setrů dostala BOB Donička (Madona Mia Tuliketun DAMA Krkonoše) a Goldik (Latin Lover High Dreamer in Gold) bohužel jen VD1 :( . V závěrečných soutěžích jsme se s Jitkou zúčastnily Junior handlingu, já s Bandíkem a ona s Goldem. Bylo neuvěřitelné vedro (i 35°C ve stínu), a tak se psům moc chodit nechtělo. Paní rozhodčí nás nechala udělat „tam a zpět“ a odešla posoudit mladší kategorii, mezi tím jsme se se psy odebraly do stínu. Pak se vrátila k nám, obešla si nás a měla určené pořadí. Já s Bandíkem jsme se umístili na 2.místě a Jitka s Goldem na 1.místě. Hned po tom jsme nastoupili v párech s Doničkou a Goldem, bohužel už jsme se neumístili.

Na hotelu jsme se opravdu moc bavili a oslavovali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhý den vše probíhalo ještě rychleji, Bandík opět Výborný 1, CAC, CACIB, BOB a dokončil Rumunského Grand šampiona. U setrů Gold i Dona – V1, CAC, CACIB. O BOB jsem předváděla já Donu a Jitka Golda, obě jsme doufaly, že tentokrát dostane BOB Gold, ale pan rozhodčí po dlouhém prohlížení si obou psů zadal BOB Doničce!

V junor handlingu jsem měla taktéž Doničku, figura se nám docela povedla, ale Donička se mi při postavení před rozhodčího zamotala a tak jsme si to pokazlily, naštěstí Jitka zachránila čest čechům a s Barzojem se opět umístila na 1.místě! Bandíka jsem dala o BIGa Jitce, protože mě už se ale vůbec nechtělo. Moc jim to spolu slušelo a Bandík se krásně předvedl, bohužel handlerka šeltie, která si stoupla před Bandíka, ho zakryla a než by Jitka stačila něco udělat, rozhodčí už by měl stejně vybráno. Bandík se neumístil, ale za to Donička obsadila 2.místo v FCI 7!!! A pak už se mohlo jet po náročném víkendu domů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Jaroslav Šeda a Jitka Svobodová