7.3.2014 Zkoušky agility Řitka

S Goldynkou jsem se rozhodla pokročit v Agility, a tak jsem jí přihlásila na první oficiální závody.

Vůbec jsem netušila, co od parkuru v A1 očekávat, Goldy sice umí všechny překážky, ale já se občas na parkuru motám, a stále u mě pracuje nervozita.

Zkoušky probíhaly v hale kousek od Prahy. Po prohlídce prvního parkuru ze mě nervozita trochu opadla – zdál se jednodušší než na mnoha neoficiálních závodech, kterých jsme se zúčastnili. Parkur obsahoval houpačku a to dokonce 2x, měla jsem strach aby Goldy v nadšení, že může běžet, nezapomněla na zónu. Když v našem běhu došlo na první přeběhnutí houpačky, strach mě donutil se ujistit, že Goldy na zónu opravdu šlápla a nechala houpačku dopadnout na zem. Goldy to tak tak zvládla, ale v tu chvíli mě vyvedla ze soustředění a na dlouhé rovince, která poté následovala jsem jí dala špatný povel na dálku, a ona jí spíš přeběhla, než skočila. Takže první běh s jednou chybou, ale na Výborně (nakonec na 5. místě)!

V druhém běhu už nebyla houpačka, ale kladina a látkový tunel, ze kterého jsem taky měla respekt, protože ho Goldy už dlouho nedělala. Vše proběhlo v pořádku, a zaběhli jsme si čistý běh na 2.místo se známkou Výborná!

Video ZDE