5.1.-6.1.2013 NVP Brno (Olomouc)

Do Brna jsem se rozhodla přihlásit našeho Bandíka hlavně pro to, že mu chybí už jen pár bodů na Klubového šampiona, a rovnou jsem nahlásila i junior handling. U kruhu jsem rozložila židličku a boudu, vyvenčila Bandíka, nasadila jsem handlerské oblečení, a čekala na třídu psy vítězů. Do třídy jsme nastoupili dvě – dvě mladé slečny, obě velmi zkušené, obě s black tri psy – ale jak později řekl pan rozhodčí Havelka – s dvěma naprosto rozdílnými typy.
Bylo mi jasné, že půjde hlavně o to, jaký typ pan rozhodčí preferuje. Naštěstí pro nás se panu rozhodčímu Bandíček líbil o něco více než druhý pejsek a tak jsme si odnesli V1, CAC!!! Jinak jsem byla z Bandíčkova chování v kruhu naprosto unešená! On se při běhu doslova vznášel, a zkrátka byl naprosto úžasný! Pak jsem jen počkala na předkolo junior handlingu. Posuzovala paní rozhodčí Dvořáková, která na mě působila mnohem lepším dojmem než doposud. A i přes to, že jsme se s Bandíkem dostaly jen do semifinále (do finále paní rozhodčí vybrala handlery s psy, které to očividně bavilo – a to Bandík po celém dnu už dávno nebyl :D ) mám z tohoto JH moc dobrý pocit! Bandíka jsem posadila do auta (směr Pardubice) známým. Chvilku jsme ještě sledovali závěrečky a pak jsme s Eliškou Kubínouvou a jejím tátou jeli přespat k nim domů, do Ostravy. Eli, ještě jednou velké DÍKY!!!

 

6.1. jsem po příjezdu na výstaviště hned hledala psa na JH, což byla moje jediná práce na celý den. Dlouho jsem nemohla žádného najít, až jsem dostala možnost půjčit si úžasného a velmi temperamentního Mopse Zikmunda, za kterého moc děkuji! Společně jsme se dostali až do finále! Už z toho jsem měla velkou radost, protože ráno jsem ani v tom kruhu neměla s čim běhat. Nakonec z toho bylo pěkné 3.místo! Poté už mě čekala jen cesta do Kolína s mými novými přáteli autem a odtamtut vlakem do Pardubic :) .

foto: Zuzana Hodová

+ Markéta Benešová