3.5.2014 MVP Praha

Na výstavišti moje práce začala předváděním australskáků. Jako prvního jsem předvedla Goliáše v mezitřídě, kde byli nastoupení 4 psi. Goli se perfektně předvedl jak v postoji, tak v pohybu a připadla mu známka Výborná 1, CAC ! Hned na to jsem nastoupila s Kucánkem (Champion), který byl bohužel v kondici né zrovna výstavní, ale jak mi pak i sama rozhodčí řekla -“kondice bernského salašnického“ … tudíž jsme si odnesli Dobrý 4. Po rychlém posouzení třídy šampionů se nastoupilo o CACIB. Ten právem připadl právě psovi z třídy šampionů, a rezervní putoval nám s Goliášem!! 

Přesunula jsem se k borderkám, kde posuzoval pro mne neznámý rozhodčí Szabó Sándor. Předvedla jsem fenku Yaminu v mladých, kterou panička až moc dobře krmí, takže VD, ale jinak jsem byla s jejím předvedením spokojená (Yaminky 2. výstava .. poprvé v hale). A potom už následovala meztřída, kde se předvedla moje Jessie. Pan rozhodčí tentokrát vybíral nejvíce podle hlav a uší, a Jessie si tak po dlouhé době zkusila, jaké je to stát u jiného čísla, než je 1. Jessie se z 8 fen dostala do boje o 1. a 2. místo. Rozhodovalo se dlouho, ale nakonec se rozhodlo podle hlav. Jessie Výborná 2, res.CAC a se svojí děsnou němčinou jsem rozhodčímu rozuměla, že Jess má moc samčí hlavu.

V junior handlingu se nás sešlo opět hodně, a to 18 skvělých handlerů ze starší kategorie. Zase jsem vsadila na zkušenosti Bandíčka a vzala jsme si právě jeho. A vyplatilo se! Poprvé v tomto roce umístění „na bedně“. A to, když mě čekají poslední 4 JH v ČR, mě moc potěšilo. Krásné 2. místo pro nás!

Foto: M. Hlavicová, M. Benešová