26.4.2014 CACIB České Budějovice

Pro mě asi nejhorší výstava v ČR!! Ne, výstava byla krásná, včetně počasí, které nemělo být zrovna příznivé. Ale to brzké ranní vstávání je mi opravdu nepříjemné. Naše asi nejvzdálenější a nejhůře přístupná výstava, úspěchy ale stály za to!

Vezli jsme s sebou Haničku, se kterou jsem slavila úspěch už na výstavě v Ostravě. Hanička byla tentokrát v plemeni sama, a paní rozhodčí jí díky bohu udělila všechny tituly. Odváží si tedy CAC, díky kterému dokončila Českého Junioršampiona, CACIB, CAC ČMKU, i BOB.

Jessie se opět (a jak tomu ještě po dlouhou dobu bude) předvedla v mezitřídě, kde měla tentokrát jednu soupeřku. Už při individuálním posouzení pan rozhodčí ze Slovenska Jessinku moc chválil a vítěze této třídy nevybíral dlouho – už druhý CAC putoval právě naší Jess. Začala jsem tedy pozorovat, jaké fenky se s námi utkají o CACIB. Když po nás nastupovala třída otevřená, nestačila jsem obdivovat všechny přednosti nádherné blue merle fenky, která tuto třídu vyhrála. Třídu šampionek vyhrála taktéž velmi kvalitní a vyspělá fenka.

Nastal náš čas, a my se šly „poprat“ o první CACIB z ČR. Pan rozhodčí se na fenky ve statice jen zběžně podíval a rozhodl, že o CACIB rozhodne pohyb. Po několika oběhnutých kolečkách směřovala jeho ruka směrem k nám – Jessie CACIB a CAC ČMKU!!! Nemohla jsem uvěřit. O res.CACIB se přidala fenka která byla ve třídě s Jess, ale tento titul už po právu připadl kouzelné fence ze třídy otevřené! V kruhu se sešli nejkrásnější jedinci plemene bojovat o titul nejvyšší. Opět o tomto titulu rozhodoval pohyb. Jessie měla asi svůj den protože po nedlouhém rozmýšlení rozhodčího i BOB získalo právě moje sluníčko! V závěrečných soutěžích se ještě dostala do 6 nejlepších v I. skupině FCI!

Po krátkém radová se z úžasného výsledku jsem ještě běžela ven předvést Coffee. Je to veselá australanda, která moc ráda pamlsky, předvést jí byla docela sranda. Nakonec jsme z 6ti fen získaly známku Výborná 3.

Zúčastnila jsem se i junior handlingu s mým Bandíčkem, ale opět to pro nás skončilo jen semifinálem. Tentokrát jsem rozhodčí výběr vůbec nezáviděla, jelikož snad ani jeden handler nepředvedl to, co od nich obvykle vídáme … Není divu, miniaturní kruh se pejskům opravdu nelíbil, a to dávali všem okolo značně najevo!

Nakonec se musím podělit o osudovou příhodu z této výstavy. Jessince jsem ještě před začátkem posuzování slíbila, že jestli dneska vyhraje plemeno, koupím jí nový obojek. Což o to, to jsem měla v plánu už dávno, ale ceny jsou docela vysoké a po projití stánků se mi do toho zrovna 2x nechtělo. Nu což, tak si panička sáhla hlouběji do kapsy, a Jessinka bude moct frajeřit s krásným, skvěle padnoucím hadím obojkem :) !

FOTO: Z. Hodová, K. Pánková