26.-27.10 DANUBEDUO CACIB Bratislava

Když jsme před 5ti týdny na klubové výstavě s Jessie získaly CAJC, rozhodly jsme se zkusit ještě letos dodělat Juniorského šampiona slovenska. Potřebovaly jsme další 2, a nejbližší možností byla právě dvoudenní výstava v Bratislavě.

Výstava pro mě byla spíše odpočinková, protože jsem oba dny předváděla jen Jessie a v sobotu jsem byla přihlášena na JH. Jess měla v sobotu konkurenci dalších 3 fen. Třída byla opravdu vzhledově rozmanitá a také tomu odpovídaly známky – jedna fenka odešla s Dobrou, další s VD a jen dvě získaly Výbornou. Jessie si k Výborné přidala i CAJC a možnost zúčastnit se závěrečných soutěží o JBIG.

Na JH jsem si půjčila od kamarádky mladou fenku AUO Meggie. úžasně se mi s ní běhalo a panu rozhodčímu jsme se natolik zalíbily, že nás poslal z 18 soutěžících až do finále.

Závěrečný kruh byl prostorný a úžasně vyzdobený. S Meggie jsem si zadanou figuru „8″ vyloženě užívala (ikdyž jsem po doběhnutí sotva lapala po dechu :D ) a nakonec jsme získaly krásné 1.místo! 
Přišlo dlouhé čekání na 1.skupinu FCI Junior. Do této soutěže o nejkrásnějšího mladého jedince nastoupilo cca 20 psů ovčáckých, pasteveckých a honáckých plemen. A taková klasická černobílá borderka se lehko ztratí. Jessie se ale neztratila a nejen že se dostala do výběru 3 nejlepších z této skupiny společně s briardem a australákem, stala se vítězkou Junior BIG FCI 1 !!! Už jen účast v soutěži BIS Junior je nádherná, stát v tom slavnostně nazdobeném kruhu společně s 9ti nejkrásnějšími jedinci jednotlivých skupin, to jsem si moc užila.

Druhý den  jsme potřebovali jediné, a to poslední CAJC. Tentokrát byly ve třídě mladých jen 3 fenky. A ikdyž se paní rozhodčí z polska nezdál úplně správný pohyb předních končetin, známku Výborná 1 a titul CAJC jí zadala. A tak Jessie ve svých 12 měsících dodělala během 5 týdnů dalšího Junior šampiona!
Děkuji všem rozhodčím, přátelům a známým za pěkné chvíle na této výstavě. Do Bratislavy se určitě v příštím roce zase rádi podíváme!