25.1.2014 TOP DOG 2013 a Šampion Šampionů

Na tuto prestižní událost jsme si jeli vyzvednout cenu za celoroční hodnocení. Jessinka se umístila na 4. místě v I. skupině FCI a já na 2. místě ve starší kategorii Junior Handlingu.
Když už jsme do Prahy jeli, přihlásili jsme Jessie i do soutěže ŠŠ. Soutěž neprobíhala stejně jako jiné výstavy. Zde nastoupila celá skupina FCI a 2 rozhodčí (I. sk – Milan Krinke a Petra Márová) vybírali 8 jedinců, pokud možno různých plemen, kteří postoupili dál. Border kolie se sešly 2, Jessie však psa porazila a postoupila do duelů. Vylosováním čísla byly poskládány dvojice, které proti sobě soupeřily před „komisí“ 5ti rozhodčích (2 původní – Krinke a Márová, a dále Václavík, Vondrouš, Jakkel, kteří byli přítomni u všech skupin). My jsme si do duelu vylosovaly Bobtaila. 
Každý z dvojice měl svůj koberec, a předvedl se v pohybu tam a zpět + kolečko a postoj. Pětice rozhodčích poté zvedla mávátko té barvy koberce, na které stál podle nich lepší pes. Naše vyžle Jessie krásného Bobtaila porazila 3:2! Vrátili jsme se tedy před kruh a čekali, kdo bude náš další soupeř. Jím byla krátkosrstá kolie, kterou Jessie taktéž 3:2 porazila, a to znamenalo, že už horší jak 2. místo mít nebudeme. Do posledního duelu jsme se dostali společně s Australským ovčákem, který jak už to tak bývá borderku porazil, a to hlasy 4:1 (jediný pan Vondrouš by upřednostnil Jessinku na 1. místě :) ) Takže Jessie si odnesla titul Best In Group II. a nádhernou růžovou kokardu.

Video ZDE