12.4.2014 CAC Ostrava

Na výstavu do Ostravy jsem po dlouhé době jela s mojí mamkou, a to bylo dobře. Za náš tým jsme vezly jen Jessie, ale předvádět jsem měla ještě dva odchovy a fenku Belgického ovčáka.

Na výstavu jsme i přes bloudění po Ostravě přijeli včas, a podařilo se nám zaparkovat, jako jedněm z posledních, v garážích. Borderky měly kruh venku, a tak jsme se usídlily tam. Jako první jsem předváděla australáky. Marley se poprvé ukázal ve třídě mladých a hned v konkurenci 5 psů. Od pana rozhodčího se slovenska si vysloužil krásný posudek se známkou výborný (nevím přesně kolik V ve třídě zadal, protože celé posuzování s těmito známkami šetřil, stejně jako s tituly). Nakonec bylo pořadí psům v této třídě rozdáno prakticky tak, jak nastoupili, a protože Marley nastoupil jako první, takové pořadí si také odnesl. Bohužel byl absolutně nesoustředěný, nepostál, skákal po mě a nevnímal, tudíž jen V1 bez titulu. Za chvíli už šla na řadu Casie, taktéž jako bráška do třídy mladých, kde byly 3 feny. Konkurence byla opravdu silná a Casie si odnesla VD 3 s posudkem, se kterým svůj názor na tuto fenku neztotožňuji.

Po odběhání australáků jsem se přesunula k venkovním kruhům, kde jsem zjistila jak je dobré mít na této výstavě s sebou mamku! Protože jsem zjistila, že Jessie a fenka BO Hanička půjdou do kruhu přesně ve stejnou dobu! Problém je v tom, že Jessie je na mě závislá a ani s mamkou nechce moc slušně spolupracovat, když nejsem na dohled. S Haničkou ke mě její majitelka jezdila už delší dobu, aby si na mě zvykla, protože ona sama by ji kuli zdravotnímu stavu nepředvedla, a Hanička má z cizích lidí respekt. Teď nastalo dilema, se kterou fenkou tedy půjdu. Neváhala jsem dlouho, Jessinku jsem s instrukcemi předala své mamce a já šla pro Haničku. Dopadly jsme skvěle, vyběhaly jsme CAJC, BOJ a nakonec i BOB. Při příchodu ke kruhu borderek mě potěšilo, že i mamce s Jessie se dařilo. Jessie má tedy první český CAC (v konkurenci jedné, za to nádherné fenky). O národního vítěze jsem už v klidu mohla nastoupit já. Po posouzení fen v postoji i v pohybu putoval další skvělý titul Jessince – Národní vítěz a CAC ČMKU!  O BOB nastoupila fenka BOJ, pes NV, Jessinka jako NV fena a ještě jedna fenka s titulem BOV. Pan rozhodčí dlouho neváhal a BOB zadal krásnému psovi. Potěšilo mě, když přistoupil ke mě a řekl „BOS se tady bohužel nezadává.“ (vys. BOS – Best Opposite Sex – Nejlepší opačného pohlaví, než je BOB)

Junior handlingu jsem se přišla jen zúčastnit, a tak tomu nakonec i bylo – semifinálem to pro nás s Bandíkem tentokrát skončilo.

Čekali jsme ještě na závěrečné soutěže, kam se dostala Hanička s BOJ a BOB. Nejprve jsme nastoupily do soutěže o nejlepšího juniora I. skupiny FCI. Pan rozhodčí si všechny nastoupené psy pečlivě prohlédl, a pak začal s užším výberěm kam jsme se s Haničkou také dostaly. Následovalo předvedení vybraných psů v pohybu tam a zpět, a poté výběr jednoho nejlepšího. Neuvěřitelné, Hanička byla vybrána jako Junior Best in group! Čekaly jsme tedy až bude vybrán ten nejlepší ze zbývajících skupin a nastoupily jsme o Junior BIS, který nakonec získal zástupce III. skupiny. Hned potom jsme se ještě proběhly v soutěži dospělých o BIG, ale zde už dostali přednost jiní.