14.-15.6.2014 Výstavy Srbsko

Do Srbska jsme se vydali ve složení 4 lidé, 7 psů a jedno osobní auto. Kupodivu se všechno a všichni vešli, a tak se mohlo vyrazit na 800km dlouhou cestu.

Přibližně v 1:30 ráno jsme dorazili k našemu hotelu, který byl nad naše očekávání prostě úžasný! Hodně místa na venčení a krásné, útulné pokoje.

První výstava se konala v sobotu ve městě Sivac. Předvedlo se 6 jedinců z naší výpravy a 5 z nich získalo BOB (Whippet měl do konkurence 4 soupeře z Německa) a fenka kolie dokonce i BIG 2. Já oba dny předváděla svou Jessie a setřici Macarenu. Přejeli jsme cca 60km do města Bečej, kde jsme měli zajednané ubytování od přátel ze Srbska. Měli jsme přespat u nějaké staré paní. Ta na nás byla strašně milá, do chvíle, než jsme začali vyndávat psy a bedny a stěhovat je k ní do domu. Řekla, že psy doma nechce. Jenže co teď… 7 psů nemůžeme nechat přes noc v autě, nehledě na to, že by nám je někdo mohl ukrást. Po dlouhém zvažování jsme se rozhodli, že psům postavíme stan a dvě zůstaneme u nich a přespíme v autě.

Další den už byla naše výprava úspěšnější, bylo přihlášeno všech 7 psů a protože 2 z toho byly šeltie, BOBů jsme si vezli maximální možný počet, tedy 6! Tentokrát měl konkurenci nejen Whippet ale i Anglických setrů se sešlo víc. Zároveň 2 z účastníků dodělali titul Interchampion, a odvážíme si také tituly Srbský champion a junior champion!

Nejlepší zážitek z celé cesty? Když jsme cestou zpět stavěli na první benzínce za hranicema ČR, a rozhodli se vyfotit všechny účastníky s poháry. Všichni lidé, kteří nás viděli se u nás začali shromažďovat a fotit, jako by jsme byli nějaký přírodní úkaz. Nejlepší byl jejich výraz, když jsme jim odpověděli na otázku „A odkud jedete?“.